MALATYA

31 AĞUSTOS PAZARTESI 1 EYLÜL SALI 2 EYLÜL ÇARŞAMBA
En Düşük
18 °
En Düşük
16 °
En Düşük
18 °
En Yüksek
33 °
En Yüksek
32 °
En Yüksek
34 °
Valiliğimizi Takip Edin...

MALATYA VALİLERİ ANKARA’DA BULUŞTU

       Ankara Malatyalılar Derneği düzenlemiş olduğu bir organizasyonla 1986 yılından bu yana Malatya’da görev yapan Valiler ile Malatyalı Valileri biraraya getirdi.

       Ankara Malatyalılar Derneği, 1986 yılından bu yana Malatya'da Valilik görevinde bulunan Valilerle, Malatyalı olupta yurdumuzun birçok yerinde görev yapan Valileri biraraya getirdi. bürokratların ağabeyi olarak bilinen Malatyalı emekli müsteşar Galip Demirel'in öncülüğünde Ankara Malatyalılar Derneği'nin Maltepe'deki dernek merkezinde buluşan valiler kısa bir değerlendirmenin ardından, Ankara'lıların yeni dönemde uğrak mekanlarından biri olan Hamamönü'ndeki Tarihi Evleri gezdiler. Hamamönü gezisi sırasında Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki heyeti karşılayarak Belediye olarak bu bölgede yapılan hizmetleri aktardı. Gezinin ardından geçtiğimiz senelerde müze haline getirilerek ziyarete açılan Ulucanlar Cezaevi'ne geçen heyet bir dönem Ulucanlar'da yatan ünlü siyasetçi ve gazetecilerin kaldıkları yerleri görerek, incelemelerde bulundular. Valiler heyeti Ulucanlar Cezaevi'nden sonra Hacettepe Park Restorant'a geçerek, burada Valilik yaptıkları dönemde unutamadıkları anıları anlattılar.

       Yoğun katılımın gözlendiği programa Malatya Eski Valileri Kutlu Aktaş, Oğuz Kağan Köksal (Kırıkkale Milletvekili), Saffet Arıkan Bedük, Arif Atilla Osmançelebioğlu, Mustafa Yıldırım, Osman Derya Kadıoğlu, Doç. Dr. M. Ulvi Saran (Kamu Güvenliği Müsteşarı) ve mevcut Malatya Valimiz Vasip Şahin ile Malatya kökenli valilerimizden Galip Demirel, Yılmaz Ergün, Kırıkkale Valisi Ali Kolat katıldı. Programa katılamayan Malatyalı valilerlerden Artvin Valisi Necmettin Kalkan ve 2006-2009 yılları arasında Malatya'da görev yapan Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz planlanmış programlarından ötürü katılamayarak telgraf gönderdiler.

       Ankara Malatyalılar Derneği Başkanı Yakup Demir: "Malatya'ya hizmet etmiş valilerimizi ve Malatya'nın yetiştirdiği valilerimizi buluşturarak Türkiye'de daha önce örneği görülmemiş bir çalışma yaptığımıza inanıyorum. Genellikle görev süreleri sona eren bürokratlar unutulurlar, bizler ise onların Malatya'ya yaptıkları hizmetleri unutturmamak, anılarını canlandırmak adına vefa örneği göstermek istedik. Umarım başarılı olmuşuzdur. Programımıza katılma nezaketini gösteren tüm büyüklerimize teşekkür ediyorum. Ankara Malatyalılar Derneği olarak bu tür çalışmalarımız sürecektir" dedi.Tarih : 15.04.2013 | Okuyan : 2517
DUYURULAR ve İHALELER

Tüm Duyurular | Tüm İhaleler
  FIRAT KALKINMA AJANSI KALKINMA KURULU TOPLANTI İLAN METNİ
 25.08.2015
 
  İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ ŞOFÖRSÜZ VE YAKITSIZ ARAÇ KİRALAMA HİZMET ALIM İŞİ İHALE İLANI
 21.08.2015
 
  İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ KOLLEKTÖR HATTI YAPIM İŞİ İHALE İLANI
 17.08.2015
 
  İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ TEKNİK PERSONEL HİZMET ALIM İHALE İLANI
 07.08.2015
 
  MALATYA VALİLİĞİ MERKEZ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BAŞKANLIĞI'NDAN DUYURU
 25.06.2015
 
  GYUD KESİN DEĞERLENDİRME SONUÇ LİSTELERİ
 25.06.2015
 
  TTA GAYRİMENKUL ANONİM ŞİRKETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İHALE İLANI
 11.06.2015
 
  2015 YILI GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVINA İLİŞKİN 15.05.2015 TARİHLİ VE 18 NOLU BAKANLIK MERKEZ SINAV KURUL KARARI
 20.05.2015