MALATYA

27 ŞUBAT CUMA 28 ŞUBAT CUMARTESI 1 MART PAZAR
En Düşük
2 °
En Düşük
3 °
En Düşük
3 °
En Yüksek
13 °
En Yüksek
11 °
En Yüksek
10 °
Valiliğimizi Takip Edin...

MALATYA VALİLERİ ANKARA’DA BULUŞTU

       Ankara Malatyalılar Derneği düzenlemiş olduğu bir organizasyonla 1986 yılından bu yana Malatya’da görev yapan Valiler ile Malatyalı Valileri biraraya getirdi.

       Ankara Malatyalılar Derneği, 1986 yılından bu yana Malatya'da Valilik görevinde bulunan Valilerle, Malatyalı olupta yurdumuzun birçok yerinde görev yapan Valileri biraraya getirdi. bürokratların ağabeyi olarak bilinen Malatyalı emekli müsteşar Galip Demirel'in öncülüğünde Ankara Malatyalılar Derneği'nin Maltepe'deki dernek merkezinde buluşan valiler kısa bir değerlendirmenin ardından, Ankara'lıların yeni dönemde uğrak mekanlarından biri olan Hamamönü'ndeki Tarihi Evleri gezdiler. Hamamönü gezisi sırasında Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki heyeti karşılayarak Belediye olarak bu bölgede yapılan hizmetleri aktardı. Gezinin ardından geçtiğimiz senelerde müze haline getirilerek ziyarete açılan Ulucanlar Cezaevi'ne geçen heyet bir dönem Ulucanlar'da yatan ünlü siyasetçi ve gazetecilerin kaldıkları yerleri görerek, incelemelerde bulundular. Valiler heyeti Ulucanlar Cezaevi'nden sonra Hacettepe Park Restorant'a geçerek, burada Valilik yaptıkları dönemde unutamadıkları anıları anlattılar.

       Yoğun katılımın gözlendiği programa Malatya Eski Valileri Kutlu Aktaş, Oğuz Kağan Köksal (Kırıkkale Milletvekili), Saffet Arıkan Bedük, Arif Atilla Osmançelebioğlu, Mustafa Yıldırım, Osman Derya Kadıoğlu, Doç. Dr. M. Ulvi Saran (Kamu Güvenliği Müsteşarı) ve mevcut Malatya Valimiz Vasip Şahin ile Malatya kökenli valilerimizden Galip Demirel, Yılmaz Ergün, Kırıkkale Valisi Ali Kolat katıldı. Programa katılamayan Malatyalı valilerlerden Artvin Valisi Necmettin Kalkan ve 2006-2009 yılları arasında Malatya'da görev yapan Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz planlanmış programlarından ötürü katılamayarak telgraf gönderdiler.

       Ankara Malatyalılar Derneği Başkanı Yakup Demir: "Malatya'ya hizmet etmiş valilerimizi ve Malatya'nın yetiştirdiği valilerimizi buluşturarak Türkiye'de daha önce örneği görülmemiş bir çalışma yaptığımıza inanıyorum. Genellikle görev süreleri sona eren bürokratlar unutulurlar, bizler ise onların Malatya'ya yaptıkları hizmetleri unutturmamak, anılarını canlandırmak adına vefa örneği göstermek istedik. Umarım başarılı olmuşuzdur. Programımıza katılma nezaketini gösteren tüm büyüklerimize teşekkür ediyorum. Ankara Malatyalılar Derneği olarak bu tür çalışmalarımız sürecektir" dedi.Tarih : 15.04.2013 | Okuyan : 2121
DUYURULAR ve İHALELER

Tüm Duyurular | Tüm İhaleler
  FIRAT KALKINMA AJANSI 2015 YILI PROJE TEKLİF ÇAĞRISI İLANI
 11.02.2015
 
  MALATYA VALİLİĞİ'NDEN DUYURU
 27.01.2015
 
  31.12.2014 TARİH VE 2014/12 KARAR SAYILI MAHALLİ ÇEVRE KURULU KARARI
 12.01.2015
 
  YEŞİLYURT KAYMAKAMLIĞI SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI ARAÇ SATIŞ İŞİ İHALE İLAN METNİ
 16.12.2014
 
  FIRAT KALKINMA AJANSI SÜRÜCÜLERİ İLE BİRLİKTE 7 ADET ARAÇ KİRALAMA İŞİ VE 7 ADET TAŞIT TANIMA SİSTEMİ İLE AKARYAKIT ALIMI İHALESİ
 08.12.2014
 
  FIRAT KALKINMA AJANSI SÜRÜCÜLERİ İLE BİRLİKTE 7 ADET ARAÇ KİRALAMA İŞİ İHALE İLANI İHALESİ
 11.11.2014
 
  KARAMAN'DAKİ ELİM KAZA SEBEBİYLE CUMHURİYET BAYRAMI RESEPSİYONU İPTAL EDİLMİŞTİR.
 29.10.2014
 
  HEKİMHAN KAYMAKAMLIĞI SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI İHALE İLAN METNİ
 28.10.2014