MALATYA

10 EKIM CUMARTESI 11 EKIM PAZAR 12 EKIM PAZARTESI
En Düşük
11 °
En Düşük
12 °
En Düşük
13 °
En Yüksek
21 °
En Yüksek
22 °
En Yüksek
23 °
Valiliğimizi Takip Edin...

KAYISI ARAŞTIRMA GELİŞTİRME VE TANITMA VAKFI’NDAN KAYISIMIZIN TANITIMINA DESTEK

       Ülkemizin önemli ihraç ürünü Malatya kayısısının tanıtımı ve daha çok tüketilmesi amacıyla;

       Valiliğimizce Kayısı Araştırma Geliştirme ve Tanıtma Vakfı'nın destekleri ile çeşitli etkinliklere katılım sağlanmıştır.

       11-14 Kasım 2012 tarihleri arası Antalya İlinde düzenlenen 10 Akdeniz Ülkesinin katıldığı "Akdeniz Ülkesi Yöresel Ürünler Sergisi" ve "3. Uluslarası Antalya Coğrafi işaretler Semineri" nde Stand açılarak Malatya kayısısı ve kayısıdan üretilen gıda ve kozmetik ürünlerinin tanıtımı ve ikramı yapılmıştır.

       Antalya Divan Talya Otelde düzenlenen etkinliğe ülkemizden Akdeniz Üniversitesi, Türk Patent Enstitüsü. TOBB yetkilileri, Yurt dışından ise DTÖ (Dünya Ticaret Örgütü) WIDO (Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı)  AB (Avrupa Birliği) FAO (Birleşmiş milletler Gıda ve Tarım Örgütü) ORİG ın ( Uluslararası Coğrafi İşaretler Ağı Organizasyonu) ve Monpellier-Fransa (Akdeniz Tarım Enstitüsü) yetkilileri ile Fransa Büyükelçisi katılırken

       İlimizden Valilik Basın Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim H. KILIÇ, Kayısı Akreditasyon Kurumu Genel sekreteri Aydın TAY; TSO Sanayi Müdürü Abdullah DURAN, İnönü Üniversitesi Ziraat Fak. Dekanı ve Kayısı Araştırma Merkez Müdürü Bayram Murat ASMA katıldı. Toplantıya katılan yerli yabancı konuklara kayısı tatlısı ikram edilirken, stant da sergilenen mini şıra pazarı ilgi çekti.

       Ayrıca 25 Ekim - 10 Kasım 2012 tarihleri arası Fransa'da dördüncüsü yapılan "Uluslar arası Yemek Fotoğrafları Festivali" organizasyonuna davet edilen Mutfak Dostları Derneği Başkan yardımcısı Yemek Yazarı Sevim GÖKYILDIZ tarafından "Türkiye Tanıtımında Gastronominin Yeri" konulu bir konferans verilerek; Kayısı, Fındık, Antep fıstığı , kuru incir gibi önemli ihraç ürünlerimizin tanıtımı ve ikramı yapıldı.

       Kayısımızın tanıtımı amacıyla ayrıca; Başkanlığını Malatya eski Valilerinden Saffet Arıkan BEDÜK'ün yaptığı Türk İdareciler Derneği tarafından İstanbul Hilton otelde düzenlenen 15 Ülkenin Bakan ve Kamu yönetimi temsilcilerinin katıldığı "Avrasya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri Devlet Taşra Temsilcileri Kongresi'nde Valiliğimizce Kayısı ve Malatya Kayısısını anlatan İngilizce broşürler gönderilerek yabancı konuklara dağıtımı sağlanmıştır.

       İlimizin en önemli geçim kaynağı, ihraç ürünümüz olan kayısımızın tanıtımı için Kayısı Araştırma Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından destek ve yardımlar devam edecektir.

       Kamuoyunun bilgisine sunulur.

 

 


Tarih : 22.11.2012 | Okuyan : 2707
DUYURULAR ve İHALELER

Tüm Duyurular | Tüm İhaleler
  MAHALLİ ÇEVRE KURULU KARARI
 06.10.2015
 
  GYUD SINAV SONUÇLARINA İLİŞKİN KESİN OLMAYAN ASİL VE YEDEK BAŞARI LİSTELERİ
 17.09.2015
 
  GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI DUYURUSU
 15.09.2015
 
  MALATYA VALİLİĞİ'NDEN BAYRAM TEDBİRLERİ DUYURUSU
 15.09.2015
 
  ARAPGİR HÜKÜMET KONAĞI ONARIM İŞİ İHALE İLANI
 07.09.2015
 
  FIRAT KALKINMA AJANSI KALKINMA KURULU TOPLANTI İLAN METNİ
 25.08.2015
 
  MALATYA VALİLİĞİ MERKEZ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BAŞKANLIĞI'NDAN DUYURU
 25.06.2015
 
  GYUD KESİN DEĞERLENDİRME SONUÇ LİSTELERİ
 25.06.2015