MALATYA

5 AĞUSTOS ÇARŞAMBA 6 AĞUSTOS PERŞEMBE 7 AĞUSTOS CUMA
En Düşük
20 °
En Düşük
20 °
En Düşük
19 °
En Yüksek
38 °
En Yüksek
38 °
En Yüksek
38 °
Valiliğimizi Takip Edin...

KAYISI ARAŞTIRMA GELİŞTİRME VE TANITMA VAKFI’NDAN KAYISIMIZIN TANITIMINA DESTEK

       Ülkemizin önemli ihraç ürünü Malatya kayısısının tanıtımı ve daha çok tüketilmesi amacıyla;

       Valiliğimizce Kayısı Araştırma Geliştirme ve Tanıtma Vakfı'nın destekleri ile çeşitli etkinliklere katılım sağlanmıştır.

       11-14 Kasım 2012 tarihleri arası Antalya İlinde düzenlenen 10 Akdeniz Ülkesinin katıldığı "Akdeniz Ülkesi Yöresel Ürünler Sergisi" ve "3. Uluslarası Antalya Coğrafi işaretler Semineri" nde Stand açılarak Malatya kayısısı ve kayısıdan üretilen gıda ve kozmetik ürünlerinin tanıtımı ve ikramı yapılmıştır.

       Antalya Divan Talya Otelde düzenlenen etkinliğe ülkemizden Akdeniz Üniversitesi, Türk Patent Enstitüsü. TOBB yetkilileri, Yurt dışından ise DTÖ (Dünya Ticaret Örgütü) WIDO (Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı)  AB (Avrupa Birliği) FAO (Birleşmiş milletler Gıda ve Tarım Örgütü) ORİG ın ( Uluslararası Coğrafi İşaretler Ağı Organizasyonu) ve Monpellier-Fransa (Akdeniz Tarım Enstitüsü) yetkilileri ile Fransa Büyükelçisi katılırken

       İlimizden Valilik Basın Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim H. KILIÇ, Kayısı Akreditasyon Kurumu Genel sekreteri Aydın TAY; TSO Sanayi Müdürü Abdullah DURAN, İnönü Üniversitesi Ziraat Fak. Dekanı ve Kayısı Araştırma Merkez Müdürü Bayram Murat ASMA katıldı. Toplantıya katılan yerli yabancı konuklara kayısı tatlısı ikram edilirken, stant da sergilenen mini şıra pazarı ilgi çekti.

       Ayrıca 25 Ekim - 10 Kasım 2012 tarihleri arası Fransa'da dördüncüsü yapılan "Uluslar arası Yemek Fotoğrafları Festivali" organizasyonuna davet edilen Mutfak Dostları Derneği Başkan yardımcısı Yemek Yazarı Sevim GÖKYILDIZ tarafından "Türkiye Tanıtımında Gastronominin Yeri" konulu bir konferans verilerek; Kayısı, Fındık, Antep fıstığı , kuru incir gibi önemli ihraç ürünlerimizin tanıtımı ve ikramı yapıldı.

       Kayısımızın tanıtımı amacıyla ayrıca; Başkanlığını Malatya eski Valilerinden Saffet Arıkan BEDÜK'ün yaptığı Türk İdareciler Derneği tarafından İstanbul Hilton otelde düzenlenen 15 Ülkenin Bakan ve Kamu yönetimi temsilcilerinin katıldığı "Avrasya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri Devlet Taşra Temsilcileri Kongresi'nde Valiliğimizce Kayısı ve Malatya Kayısısını anlatan İngilizce broşürler gönderilerek yabancı konuklara dağıtımı sağlanmıştır.

       İlimizin en önemli geçim kaynağı, ihraç ürünümüz olan kayısımızın tanıtımı için Kayısı Araştırma Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından destek ve yardımlar devam edecektir.

       Kamuoyunun bilgisine sunulur.

 

 


Tarih : 22.11.2012 | Okuyan : 2561
DUYURULAR ve İHALELER

Tüm Duyurular | Tüm İhaleler
  MALATYA VALİLİĞİ MERKEZ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BAŞKANLIĞI'NDAN DUYURU
 25.06.2015
 
  GYUD KESİN DEĞERLENDİRME SONUÇ LİSTELERİ
 25.06.2015
 
  BİNGÖL VALİLİĞİ İHALE İLANI
 24.06.2015
 
  MALATYA VALİLİĞİ İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ AKARYAKIT ALIM İHALE İLANI
 12.06.2015
 
  TTA GAYRİMENKUL ANONİM ŞİRKETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İHALE İLANI
 11.06.2015
 
  MALATYA VALİLİĞİ İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ AKARYAKIT ALIM İHALE İLANI
 10.06.2015
 
  KULUNCAK İLÇE SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BAŞKANLIĞI İHALE İLANI
 02.06.2015
 
  KULUNCAK İLÇE SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BAŞKANLIĞI İHALE İLANI
 02.06.2015